مکس افکت دانلود فوتیج

دانلود فوتیج

در ساخت فیلم و تولید ویدیو ، به یک فیلم خام و بدون ویرایش فوتیج می گویند ، مجموعا توسط دوربین فیلمبرداری ضبط شده است و به طور معمول باید ویرایش شود تا به یک کلیپ ویدیویی ، نمایش تلویزیونی یا ... تبدیل شود. در ادامه برای شناخت بهتر این فایل های ویدیویی توضیحات زیر را بخوانید.

تفاوت فیلم و فوتیج در چیست؟

فوتیج می تواند با موضوعات مختلفی ضبط شود تا در صورت لازم برای یک یا چند سکانس محتلف ، ساخت فیلم استفاده شود. امروزه ویدیوهای خام در انواع مختلف طبق نیاز بازار فیلم سطح جهان تولید شده و هر کدام دارای پتانسیل خاصی می باشند ؛ به طوری که تمام سازندگان نوپا و حرفه ای به دلیل به صرفه بودن چه در وقت و چه در هزینه ، از آن ها استفاده می کنند.

1.فوتیج آماتور

به ویدیوهایی که با تلفن همراه توسط کاربران ضبط شده و آن ها را به فور در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام مشاهده می کنید ؛ فوتیج آماتور گفته می شود. این موارد طرفداران بسیاری دارند از جمله موضوعات حوادث طبیعی ، باران ، سیل ، تصادف و ... هستند. می توانند در مستند های مختلف و یا هر آن چیزی که مد نظر دارید استفاده شوند.

2.استوک فوتیج

این فوتیج ها توسط افراد حرفه ای و کارگردان ها در دسته بندی های مختلف تولید می شوند که می توان به عناوینی مانند : ورزش ، مردم ، غذا ، مسافرت ، جنگل ، حیوانات ، آسمان ، دریا و بسیاری دیگر اشاره نمود . احتمالا از خود سوال می کنید این موارد چه کاربردی می توانند داشته باشند؟

یک مثال ساده :
تصور کنید یک کارگردان هستید و فیلم شما یک فیلم جنگی است و می خواهید در یک سکانس به چند هواپیمای جنگی پرواز در آسمان نیاز دارید ، اما در واقعیت هزینه و زمان برای اجرای این کار را ندارید و در کمترین زمان می خواهید یک تولید عالی داشته باشید ، فقط کافی است از فوتیج آماده با موضوع هواپیما که قبلا توسط دیگری رکورد شده است استفاده کنید و در نهایت تدوینگر فیلم شما ، همه موارد اجرایی این فوتیج ها را با استفاده از نرم افزارهایی از جمله افتر افکت ، پریمیر و سایر ... برای شما انجام می دهد.

3.فوتیج موشن گرافیک

این فوتیج توسط موشن گرافیست ها به صورت حرفه ای در نرم افزارهای گرافیکی خلق می شوند و می توانند به شکل دو بعدی و سه بعدی باشند ، همچنین واقعی یا غیر واقعی بودن آن ها از گزینه های شاخص این دسته است. لازم به ذکر است که این دسته در فیلم های تخیلی کاربرد بسیاری دارند.

4.فوتیج بک گراند موشن گرافیک

می توان گفت از این دسته فوتیج ها به وفور در موضوعات مختلف استفاده می شود، برای مثال اگر در حال ساخت یک ویدیو برای کمپین تبلیغاتی هستید که در فصل زمستان است، بک گراندهای متحرک مانند بارش برف در یک زمینه آبی رنگ و یا موارد مختلف ، مشابه دیگر می تواند برای این موضوع بسیار کاربرد داشته باشد و به روند ساخت شما سرعت بخشد.

5.فوتیج کروماکی

این دسته از مهم ترین بخش ها در دنیای فیلم و تیزر سازی است که امروزه در بسیاری از فیلم ها ، می توانید آن ها را به صورت طبیعی و غیر طبیعی ( علمی/تخیلی) مشاهده کنید. در واقع عمکرد ساخت این فوتیج ها به این گونه است که برای مثال اگر کارگردان فیلم ، به این نیاز داشته باشد که یک کاراکتر واقعی زن و مرد در جایی غیر طبیعی ( جو کره زمین ) قرار گیرند ، در مرتبه اول از کارکتر ها  با استفاده از زمینه پرده سبز فیلم برداری می شود و به آسانی در محیط تعیین شده با حذف پرده سبز توسط نرم افزار قرار داده می شوند.

دریافت فوتیج اختصاصی در کمترین زمان

در وبسایت مکس افکت بسیاری از فوتیج ها به صورت تکی و پکیجی قرار داده شده و در صورت نیاز می توانید از لیست پائین همه موارد را مشاهده و دانلود نمائید. همچنین اگر به موارد خاصی نیاز دارید درخواست خود از اینجا ثبت نمائید تا در سریع ترین زمان ممکن ، آن ها را در اخیتار شما قرار دهیم.
بیشتر